پایان نامه مدیریت:تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی با استفاده از معیارهای مناسب در تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی با بهره گیری از معیارهای مناسب در تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی

قسمتی از متن پایان نامه :

اهداف کاربردی

 • شناسایی معیارهای انتخاب تامین کنندگان برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی در شرکت مجنمع گاز پارس جنوبی

 

  شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 • جلب توجه مدیران عالی و مدیریت بازرگانی به اهمیت و تأثیر اولویت بندی کمی به جای اولویت بندی ذهنی در ارزیابی تامین کنندگان

 

1-7–  فرضیه‏های پژوهش

1) به نظر می رسد که مهمترین عامل برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی عامل سابقه همکاری با شرکت های تابعه نفت می باشد.

2) به نظر می رسد اولویت هریک از عوامل در انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی متفاوت می باشد که با بهره گیری از تکنیک های  فرایند تحلیل سلسله مراتبی جواب مورد نظر بدست می آید.

 

1-8- در این پژوهش، متغیرهای مستقل و وابسته به ترتیب عبارتند از:

1-8-1-متغیر وابسته:

معیارهای انتخاب تامین کنندگان

 

1-8-2- متغیر مستقل:

تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی

 

1-9- قلمرو پژوهش

قلمرو موضوعی:

مطالعه و اولویت بندی تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی با بهره گیری از معیارهای مناسب در تکنیک تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی  (مطالعه موردی مجتمع گاز پارس جنوبی)[1] می باشد.

 

قلمرو زمانی:

قلمرو زمانی این پژوهش سال 1390 می باشد.

 

قلمرو مکانی:

قلمرو مکانی این پژوهش مجتمع گاز پارس جنوبی می باشد. بندر عسلویه در 270 کیلومتری جنوب شرقی بوشهر ومشرف به خلیج فارس قرار گرفته می باشد. درفاصله 105 کیلومتری این بندر در دل آبهای خلیج فارس یکی از عظیم ترین میادین گازی جهان به نام پارس جنوبی ـ مشترک میان ایران و قطر ـ قرار دارد که معادل 8 درصد کل ذخایر گازی جهان و 50 درصد ذخایر گازی شناخته شده در کشورمان می باشد. شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با مسئولیت محدود یکی از شرکت های فرعی شرکت ملی گاز ایران[2] می باشد که در سال 1377 به موازات طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی با مسئولیت بهره‌برداری فازهای 1 تا 10 تأسیس گردید.

در هر سیستم صنعتی ـ تولیدی تأمین قطعات و تجهیزات جهت به حداکثر رساندن تولید و بالا بردن کیفیت محصولات و همچنین استمرار دو مورد مذکور ضروری و جزء لاینفک آن سیستم خواهد بود. لذا وجود واحدی جهت تأمین کالا در سازمان های صنعتی لازم بنظر می رسد.

واحد خرید :  خرید و تهیه قطعات و تجهیزات تأثیر اساسی و کلیدی در تولید خواهد داشت.به بیانی دیگر با گذشت زمان و بهره گیری مداوم از تجهیزات بایستی همواره به فکر تامین اجزا و قطعات از تامین کنندگان آن تجهیزات بود و بایستی جهت خریداری آن تجهیزات در موعد مقرر و مناسب اقدام نمود، که این یک فرآیند همیشگی و مستمر در تامین نیازهای لجستیکی پالایشگاه می باشد. واحد خرید یکی از  زیر مجموعه های اداره تدارکات و امور کالا می باشد که فعالیت های متفاوتی در جهت تامین نیاز های پالایشگاه انجام می دهد، قلمرو مکانی این پژوهش شامل ماموران خرید شرکت مجتمع پارس جنوبی می باشد که در دفتر خود واقع در منطقه ویژه عسلویه مشغول به فعالیت می باشند.

[1]. South Pars Gas Complex

[2]. Notional Liquid Gas Complex(NIGC)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– سوال‌های اصلی پژوهش

 • تأثیر عواملی همچون بعد مسافت، شهرت(نام تجاری)، توان مالی، سابقه همکاری(با شرکت های توابعه نفت)، توان و دانش فنی، استانداردها وگواهی کیفیت تامین کنندگان برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟
 • درجه اهمیت و اولویت هریک از معیارها در ارزیابی تامین کنندگان چگونه می باشد؟

 

1-5- سوال‌های فرعی پژوهش

 1. تأثیر بعد مسافت برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟
 2. تأثیر شهرت(نام تجاری) برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟
 3. تأثیر توان مالی برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟
 4. تأثیر سابقه همکاری(با شرکت های توابعه نفت)برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟
 5. تأثیر توان و دانش فنی برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟
 6. تأثیر استانداردها وگواهی کیفیت تامین کنندگان برای انتخاب تامین کنندگان کالاهای صنعتی و پالایشگاهی چگونه می باشد؟