اثرات تولد فرزند بر رابطه جنسی | بیماری

: اثرات تولد بچه بر رابطه جنسی

:  

دانستنیایی که بعضی والدین با تولد اولین بچه خود با اون مواجه می شن رابطه زناشویی است در این مبحث به بیان اثرات تولد بچه بر رابطه جنسی رو میگیم.

شبای بیخوابی و روند ناتموم عوض کردن پوشک بچه و افزایش بار کارای خونه زمان چندانی واسه صمیمیت عاطفی میان همسران به جای نمی ذاره.

در واقع این فشار وظایف مربوط به بچه دار شدن به حدی سنگینه که حالا تعداد خیلی از کارشناسان بهداشت روانی پیشنهاد می کنن زوجای منتظر به دنیا اومدن بچه، به طور پیشگیرانه به مشاور مراجعه کنن تا واسه بردوش گرفتن مسئولیتای نوین مربوط به بچه، مسائل مالی به وجود اومده به وسیله اون، تغییراتی که در رابطه زناشویی و اجتماعی شون به وجود میاد، آمادگی پیدا کنن.

به نوشته وال استریت جورنال تحقیقی که تازگیا روی ۲۸۷۰ زوج در “طرح ملی ازدواج” در دانشگاه ویرجینیا در آمریکا انجام شد، نشون داد که در حدود دو سوم زن و شوهرا کیفیت روابط زن و شوهر در سه سال اول پس از به دنیا اومدن بچه افت می کنه. اندازه اختلافات بالا میره، زمان کمی واسه ایجاد رابطه زناشویی باقی می مونه، و ممکنه بین اونا فاصله عاطفی ایجاد شه.

در این گروه زن و شوهرا، مردان و زنان به راه متفاوتی تحت تاثیر قرار گرفته بودن: رضایت مادران از ازدواج شون به فوریت افت می کنه، اما در مورد مردان این افت کم کم و در طول چند ماه اتفاق می افته. تغییرات هورمونی، فشارهای جسمی به وجود اومده به وسیله زایمون و شیردهی، و جابه جایی یهویی از محیط کار به خونه به همراه نوزاد ممکنه توضیح دهنده این کاهش رضایت از ازدواج باشه. یه عامل مهم در اختلاف میون این والدین نوین چگونگی تقسیم کردن کارای خونه و کارای مربوط به نوزاد بود.

البته بیشتر از یه سوم از این زن و شوهرا در این بررسی تونسته بودن با موفقیت از پس فشارهای عاطفی، جسمی و مالی به وجود اومده به وسیله به دنیا اومدن بچه برآیند. اما این زوجای چه خصوصیاتی داشتن؟

این تحقیق نشون داد که رابطه زناشویی و حس تعهد به همسر در بالاترین جایگاه فهرست صفاتی قرار داره که باعث می شه این زن و شوهرهای تازه بچه دارشده ازدواج شون رو “بسیار خوشبخت” بخونن.

ویژگی سوم این زن و شوهرا “خیرخواهی” بود که در این بررسی این طور تعریف شده بود: “فضیلت دادن چیزای خوب به زیادی و به رایگان به همسر” و شامل مواردی از انجام خدمات کوچیکی مانند درست کردن چای واسه همسر در صبح تا بیان عشق و نشون دادن احترام و تمایل واسه “بخشایش همسر به خاطر اشتباهات و ناکامیا” بود.

در رده بعدی این فهرست “سهیم شدن در انجام کارای خونه” قرار میگیره. هم مردها و هم زنا پس از به دنیا اومدن بچه، وقتی که کارای خونه به طور برابر بین اونا تقسیم شده بود، ازدواج شون رو “بسیار خوشحال” توصیف می کردن. پس شاید درخواست کردن از شوهرتون واسه شستن لباسا یا برعکس خواستن از زن تون واسه عوض کردن لامپ برق ممکنه واسه ازدواج شما خوب باشه. هرچند با در نظر گرفتن ویژگی “خیرخواهی” شاید بهتر باشه هرکی- زن یا شوهر- داوطلبانه مسئولیت انجام یه کار رو بردوش بگیره

.

منبع :