اثرات جالب چرت نیمروزی بر سلامت قلب و تنظیم فشار خون | بیماری

: محققان در بررسی عادات به درد بخور و مضر واسه بدن آدم به این نتیجه رسیدن که یه چرت نیمروزی در ساعات بعدظهر می تونه به سلامت قلب کمک کرده و فشار خون رو کم می کنه.

چرت نیمروزی

در این تحقیقات مشخص شد که مصرف زیادتر از اندازه قهوه واسه افراد جوون ناجور بوده و خطر دچار شدن به حملات قلبی رو در اونا زیاد می کنه.

در این تحقیقات هم اینکه مشخص شد آدمایی که دارای خواب کوتاه و آروم در ساعات نیمروز هستن، داروهای کمتری به نسبت بقیه افراد مصرف می کنن.

در این تحقیقات بیشتر از ۳۸۶ مریض میانسال که دارای مشکلات شریانی و فشار خون بودن مورد مطالعه قرار گرفته شدن.

در این تحقیقات موارد زیادی از جمله زمان خواب نیمروزی افراد، اندازه فشار خون اونا در ساعات کاری، گردش فشار خون افراد طی ۲۴ ساعت شبونه روز، سرعت و اندازه نبض، عادات روزمره، شاخص توده بدن و آزمایش تست قلبی اکو و شرایط و ابعاد دهلیز چپ قلب شرکت کنندگان مورد آزمایش و مطالعه قرار گرفت.

محققان با بررسی اطلاعات فوق به این نتیجه رسیدن آدمایی که در ساعات میانی روز چرتی کوتاه میزنن گردش انقباضی قلب منظم تر و فشار خون کمتری نسبت به بقیه افراد دارن.

این فرق به اندازه ۵ درصد گزارش شده. در این تحقیقات هم اینکه مشخص شد افراد جوونی که دارای فشار خون بالا هستن باید در مصرف قهوه و اجناس کافئین دار احتیاط کرده و بیشترین حد به صورت روزانه دو یا سه فنجون کوچیک قهوه بخورند.

به گفته محققان، افراد دارای اعتیاد به مصرف قهوه و کسائی که روزانه به اندازه خیلی از این نوشیدنی استفاده می کنن در خطر بروز حملات قلبی قرار داشته و خطر دچار شدن به دیابت نوع۱ در اونا هم بیشتر از بقیه افراد هستش.

جمع آوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org