اثرات درمانی گیاه شنگ | طب ایرانی

اثرات درمانی گیاه شنگ

روی خط خبرگزاریا, طب سنتی

یه داروساز سنتی با تاکید بر اینکه مصرف گیاه شنگ در افراد گرفتار به بیماریای کلیوی پیشنهاد نمی شه، گفت: تحقیقات فارماکولوژیک نشون دهنده مؤثر بودن عصاره این گیاه در درمان زخم معده و مریضی کولیته و اثرات ضد درد عصاره گیاه شنگ در پژوهشای حیوونی به اثبات رسیده.

دکتر بهجت جوادی در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه گیاه شنگ با نام علمی Tragopogon graminifolius گیاهی از خونواده Asteraceaeه، گفت: این گیاه در طب سنتی ایران از اهمیت خاص ای در درمان بعضی از بیماریا برخورداره.

این عضو هیات علمی دانشکده داروسازی مشهد در مورد فواید درمانی گیاه شنگ گفت: این گیاه در درمان زخم های گوارشی و ریه استفاده میشن و عصاره اون به دلیل قابض بودن جهت درمان شکلای جور واجور خونریزی از جمله خونریزیای رحمی، دستگاه تنفسی و درمان بعضی از شکلای جور واجور اسهال هم مؤثره.

جوادی با اشاره به اینکه مصرف موضعی پودرگل و ریشه گیاه باعث تسریع درمون و بهبود زخم های چرکی می شه، گفت: مصرف موضعی گلای گیاه شنگ جهت درمان سوختگی خوبه و ریشه این گیاه در طب سنتی جهت سمیت زدایی بدن استفاده میشن.

این داروساز سنتی اعلام کرد: گیاه شنگ واسه معده مقویه و مصرف موضعی ریشه این گیاه در درمان عفونت و نابود کردن ترشحات گوش موثره.

ایشون با تاکید بر اینکه تحقیقات فارماکولوژیک نشون دهنده مؤثر بودن عصاره این گیاه در درمان زخم معده و مریضی کولیته، در آخر خاطر نشون کرد: اثرات ضد درد عصاره این گیاه در پژوهشای حیوونی به اثبات رسیده، مصرف اون در افراد گرفتار به بیماریای کلیوی پیشنهاد نمی شه.

.

منبع :