اثرات زیان آور مصرف مرغ های هورمونی در زنان | تغذیه سالم

اثرات مضر مصرف مرغای هورمونی در زنان

قبل از هر چیز باید بدونین زمان به کار گیری این ترکیبات در پرورش دام و پرندگان خیلی با اهمیته. اگه این استفاده یه هفته قبل از کشتار باشه، جای نگرانی نیس، چون ترکیبات باقی مونده درست به اندازه مقدار طبیعیه که با خوردن تخم مرغ و حتی کاهو به بدن فرد مصرف کننده می رسه و مشکلی رو هم به دنبال ندارن.

اما اگه ۴۸ ساعت مونده به کشتار، مصرف این هورمون ها ادامه داشته باشه، این ترکیبات در بافت های چرب مثل پوست و جگر تجمع پیدا می کنه و اگه ۲۴ ساعت قبل از کشتار، مصرف این هورمونا ادامه داشته باشه، می تونه در دراز مدت عوارضی رو در مصرف کننده بسازه.

از اون جا که این هورمون ها از نوع هورمون های جنسی هستن، می تونن حتی در خانوم های یائسه افزایش ترشح واژینال و خون ریزی رو به دنبال دارا باشن.

* مصرف گردن مرغی که کپسول های هورمونی ۲۴ ساعت قبل از کشتار در این ناحیه کاشته شده باشن، پرمویی رو به همراه می آورد که این روزا کم نیستن بانوانی که به این آسیب دچارند.

* علاوه بر موارد یاد شده، این ترکیبات در بروز شکلای جور واجور سرطان ها هم، نقش دارن

خیلی ها تصور می کنن که با گرما طبخ می توان اثرات زیان بار این ترکیبات رو خنثی کرد، اما اینطوری نیس، چون فقط اگه هورمون ها با فرم اصلی خود به مصرف برسن بر اثر گرما از بین میرن، ولی چون این ترکیبات، بیشتر شبه هورمون هستن، در اثر گرما هم از بین نرفته و مشکلات یاد شده رو به همراه دارن.

از این رو، به مصرف کنندگان عزیز پیشنهاد می کنیم که مرغ و گوشت خود رو حتماً از اماکن معتبر خریداری کنندو از مصرف جگر مرغ ، پوست مرغ و گردن اون دوری کنین

.

منبع : ooma.ir

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • تعادل هورمونی با مصرف قند به هم می خوره
  • مصرف دوره ای دانه ها کمک به تعادل هورمونی بانوان