اثرات سرکه سیب بر پوست | طب ایرانی

دانستنیایی در مورد سرکه سیب درسته بد طعمه اما اثرات داروئی بسیاری داره از جمله بر پوست در ادامه مطلب بخونین این اثرات رو .

این چاشنی مایع، خوش طعم و مطبوع نه فقط واسه مصارف خوراکی مخصوصا همراه با سالاد قابل استفاده و لذت بخشه بلکه در عین حال میشه از خواص طبیعی و منحصر به فرد اون به عنوان یه فرآورده به درد بخور واسه حفظ زیبایی و سلامت پوست و موها بهره برد.

کارشناسان پوست همیشه تاکید دارن که بیشتر صابونا و شامپوهای صنعتی که بیشتر ما روزانه از اونا استفاده می کنیم، پس از یه مدت باعث از بین رفتن چربیای طبیعی پوست و مو می شن و در نتیجه در تموم بدن خود احساس خشکی می کنیم.

خاصیت اسیدی سرکه‎سیب توانایی اونو داره که با این روند ناخوشایند مقابله کنه و در واقع می تونه بین PH طبیعی پوست و مو تعادل برقرار کنه. اما اگه می خواین از خواص این محصول طبیعی واسه مصارف زیبایی پوست و مو بهره بگیرین، مطمئن شید که نوع مرغوب، مناسب و طبیعی اونو انتخاب کنین.

تاثیر به درد بخور سرکه‎سیب بر سلامت موها اینه که می تونه آلودگیا رو از روی موها پاک کنه و اگه به طور روزانه و منظم واسه مراقبت طبیعی استفاده شه کم کم موجب نرمی، لطافت و حتی درخشندگی تارهای مو می شه.

واسه این منظور می تونین مقداری سرکه‎سیب رو با حجم برابری آب مخلوط کرده و پس از شستشو موها با شامپو، سر خود رو با این محلول مرطوب کنین. اگه بتونین با کمک اسپری به صورت افشانه ای محلول سرکه‎سیب و آب رو روی موهای خود بپاشید، نتیجه بهتری حاصل می شه. بعد پوست سر خود رو به آرومی ماساژ بدین و قبل از آب کشی دوباره، اجازه بدین چند دقیقه این محلول روی سرتون بمونه. پس از اون، دیگه احتیاجی به به کار گیری حالت دهنده دارین چون سرکه‎سیب به تنهایی موهای شما رو نرم و لطیف می کنه.

در مورد خاصیت این سرکه واسه پوست هم تاکید می شه که سرکه‎سیب کلا به زیبایی و بهبود ظاهری پوست کمک می کنه چون پوست به طور طبیعی اسیدیه و سرکه سیب می تونه PH طبیعی پوست رو متعادل سازه. در این صورت، بین چربی و خشکی پوست تعادل برقرار می شه.

سرکه سیب در عین حال به کاهش لکه ها و دانه های قرمز روی پوست کمک می کنه. اینطوری واسه نرمی کلی پوست بهتره دفعه بعد که به حموم می رید چند قاشق چایخوری از این سرکه رو داخل وان پر از آب بریزین و یه مدت در وان بمونین. محلول سرکه‎سیب و آب، پوست رو مرطوب، تازه و از همه مهم‎تر پاک‎سازی می کنه.

نکته : در مصرف داروهای گیاهی واسه پوست خیلی توجه کنین تا دچار آسیب پوستی نشید .

منبع:sprc.ir