اثرات مادام‌العمر مسمومیت‌های غذایی | بیماری

اثرات نا تموم مسمومیتای غذایی

مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف غذای مسموم به چند روز تب، دل به هم خوردگی و دل درد خلاصه نمی شه و می تونه اثرات نا تموم نگران کننده ای از حمله قلبی گرفته تا فشار خون و از دست دادن کلیه ها رو شامل شه.

خیلی از مردم، مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف غذای آلوده رو چند روز تب، دل به هم خوردگی و دل درد می دونن، اما تحقیقات نشون میده مصرف غذای آلوده می تونه اثرات نا تموم نگران کننده ای از افزایش شانس دچار شدن به آرتروز گرفته تا افزایش فشار خون و از دست دادن کلیه ها داشته باشه.

 

 

دو متخصص کودکان و یه متخصصص مریضیای استخوانی، این دردها رو دردهای دوران رشد تشخیص دادن، چون تصور اینکه یه مسمومیت غذایی بتونه به آرتریت واکنشی منجر شه، هنوز واسه خیلی از پزشکان هم سخته.

 

دینا وقتی که ۱۱ سال داشت، در تحقیقی با موضوع "مریضیای به وجود اومده به وسیله غذا رو متوقف کنیم" مربوط به سازمان STOP شرکت کرد که واسه شناخت اثرات به وجود اومده به وسیله عفونتا و مسمومیتای غذایی طراحی شده بود.

 

در این سوال نامه، سئوالاتی در مورد دردهای طولانی که افراد گرفتار اون شده بودن هم وجود داشت. دینا وقتی که تنها ۳ سال داشت، مانند بیشتر از ۵۰ نفر دیگه به دلیل مصرف طالبی آلوده به باکتری سالمونلا، دو هفته در بیمارستان بستری شده بود و پس از این مسمومیت به آرتریت واکنشی گرفتار شده بود.

 

خونواده اون که مانند خیلی از افراد نمی تونستن ارتباطی میان آرتریت و مسمومیت غذایی پیدا کنن، به سراغ یه متخصص مریضیای روماتیسمی رفتن. آزمونا نشون می دادن دینا به آرتریت واکنشی گرفتار شده و هیچ توضیحی غیر از مسمومیت غذایی واسه ابتلای اون به این مریضی وجود نداره. پرونده پزشکی دینا نشون می داد اون در دهمین روز بستری شدن در بیمارستان می لنگیده و از درد مفاصل شکایت کرده.

هنوز کسی نمی تونه رابطه دقیق میان مسمومیتا یا عفونتای غذایی رو با مریضیای مزمنی مثل مشکلات کلیوی، فشار خون بالا و حمله قلبی تشریح کنه، اما جمع آوری اطلاعات در مورد قربانیان این مریضیا و شروع کمکای پزشکی در رابطه می تونه از شدت آسیبای بعدی در این افراد کم کنه

مشکل عادی؟

تصور این که مسمومیتای غذایی می تونن یه عمر فرد رو درگیر کنن، هولناکه، اما تا سالای گذشته هیچ پژوهشی واسه شناخت اثرات این مریضیا نبود و تازگیا چند تیم از محققان بررسی رابطه میون این مریضیا و مشکلات آینده رو شروع کردن.

 

کرک اسمیت از مرکز بهداشت مینه سوتا که این تحقیقات رو شروع کرده میگه: "مردم نتیجه های به وجود اومده به وسیله مسمومیتا و عفونتای غذایی رو چند روزی اسهال و استفراغ می دونن، اما باید خودشون رو واسه مریضیای مزمنی آماده کنن که می تونن تموم زندگی اونا رو تحت تاثیر قرار بدن".

 

این اثرات نا تموم فقط در آدمایی که به دلیل شدت مسمومیت بستری شدن، دیده نمی شه، بلکه دوره کوتاه مدت تب و دل به هم خوردگی که بر اثر آلودگی فرد به باکتری سالمونلا یا شیگلا اتفاق افتاده هم می تونه باعث ورم مفاصل، مشکلاتی در مجاری ادراری و حتی آسیب به چشم ها شه.

 

تحقیقات نشون میدن عفونت به وجود اومده به وسیله اشرشیا کلی می تونه باعث از کار افتادن کلیه و ظهور دیابت در فرد شه و دچار شدن به عفونتای کامپیلوباکتری می تونه مریضی کولیت زخمی رو که روده ها و به خصوص روده بزرگ رو دچار التهاب طولانی می کنه، درگیر کنه. 

 

جالبه بدونین این میکروارگانیسما بسیار عادی هستن و در گوشت، ماکیان، تخم مرغ ، غذاهای دریایی، میوه، سبزیجات و حتی غذاهای فراوری شده وجود دارن.

 

هنوز کسی نمی تونه رابطه دقیق میان مسمومیتا یا عفونتای غذایی رو با مریضیای مزمنی مثل مشکلات کلیوی، فشار خون بالا و حمله قلبی تشریح کنه، اما جمع آوری اطلاعات در مورد قربانیان این مریضیا و شروع کمکای پزشکی در رابطه می تونه از شدت آسیبای بعدی در این افراد کم کنه.

 

الان سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به سازمان STOP اجازه داده اندازه زیادی مشکلات به وجود اومده به وسیله این مریضیا رو بررسی کنه. یافته های این بررسی که با پشتیبانی مالی FDA همراه هستش، می تونه به سازمانای بهداشتی در شناسایی قربانیان این مریضیا و شروع درمانای پیشگیرانه کمک کنه.

 

مسمومیت غذایی با باکتریا

بیشتر مسمومیتای غذایی یا به دلیل نبود رعایت بهداشت موقع درست کردن غذا درست می شن، یا به دلیل نبود پخت کافی اون صورت میگیره. آشپزهایی که بعد از رفتن به توالت، دست خود رو نمی شویند، دلیل انتقال میکروبای روده ای و حتی هپاتیت نوع A به بقیه افراد می شن. بیشتر مسمومیتای غذایی بعد از دو یا سه روز بهبود پیدا می کنن.

 

سه نوع باکتری می تونن دلیل مسمومیت غذایی شن: استافیلوکوک، سالمونلا و ایکولای.

 

مسمومیت غذایی با استافیلوکوک: بعد از ۲ تا ۶ ساعت که از خوردن غذای شامل میکروب استافیلوکوک گذشت، نشونه های مسمومیت رو می شه : تهوع، استفراغ و اسهال، شکم درد، سردرد و در مواردی شوک.

 

مسمومیت غذایی با سالمونلا: نشونه های مسمومیت غذایی با سالمونلا بعد از یک تا دو روز خود رو نشون میدن و عبارتند از: تهوع، استفراغ، اسهال، شکم درد، سردرد ، تب و در مواردی شوک.

 

مسمومیت غذایی با ایکولای: "اشرشیا کلای" یا "ایکولای" یه باکتریه که می تونه دستگاه های جور واجور بدن رو درگیر کنه. شایع ترین عفونتا در دستگاه ادراری و دستگاه گوارش درست می شن، مثلا یه گونه از اون مسبب ایجاد "اسهال مسافران" است و مریضی وقتی ایجاد می شه که غذا یا آب آلوده به ذرات میکروسکوپی (که در بیشتر موارد از مدفوع حیواناتی مثل گاو منتقل می شه) استفاده بشه.

بیشتر عفونتا درزمان ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول ورود میکروبا به بدن، علائم خود رو رو می کنن، در واقع مسمومیت با ایکولای معمولا پس از ۳ تا ۴ روز رو می شه و در بعضی افراد تا ۸ روز بعد هم امکان بروز داره.

مهمترین علامت مسمومیت، تهوع و بعد استفراغه و به دنبال اون دل پیچه است و اسهال (بعضی وقتا خونی)، تب و دردهای شکمی بروز می کنه.

بخش سلامت تبیان

منابع:

خبرآنلاین – محبوبه عمیدی

دانشنامه رشد

مجله تابان