“اثرات محکم مسواک زدن دندانها | تغذیه سالم”

اثرات محکم مسواک زدن دندانه ها

مسواک زدن با اینکه کار راحتی به نظر میرسه اما آداب و روش خاص داره که رعایت نکردن اون نه فقط باعث رعایت بهداشت دهن و دندون نمیشه بلکه صدمات جبران ناپذیری هم به لثه و دندانه ها وارد میکنه. در همین زمینه یه متخصص دندانپزشک اعلام کرد مصرف افراطی خمیر دندونا اگه همراه با محکم مسواک زدن هم باشه موجب سایش و تغییر رنگ برگشت ناپذیر دندونا می شه.

 مصطفی فاطمی درباره انتخاب خمیر دندون مناسب گفت: هر خمیردندانی که استاندارد باشه و تأییدیه وزارت بهداشت رو داشته باشه توانایی تمیز کردن دندون در اندازه مطلوب رو داره.عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی ادامه داد: فرق کمی بین خمیر دندونای موجود در بازار هست اما بعضی از شکلای جور واجور تجاری خمیر دندون با اضافه کردن مواد سفید کننده یا ساینده در محدوده استاندارد در مورد توانایی سفید کنندگی تبلیغات تحریک کننده دارن. فاطمی اضافه کرد: نکته مهم در این مورد، مصرف خمیر دندونا با در نظر گرفتن دستورات تولید کننده س چون که مصرف افراطی این خمیردندانها اگه همراه با محکم مسواک زدن هم باشه موجب سایش و تغییر رنگ برگشت ناپذیر طوق دندونا می شه و این روند در ادامه می تونه موجب تحلیل لثه، حساسیت ودر آخر درد دندون ها شه.فاطمی گفت: مصرف بیشتر از اندازه این نوع خمیر دندونا موجب شفاف تر شدن دندون نمی شه.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی گفت: رعایت بهداشت، حذف جرم و پلاک، بازسازی پوسیدگی و پر کردنیای ناجور مشکلات مربوط به تغییر رنگ دندون ها رو مرتفع می سازه که بیشتر از این لازمه درمانای تهاجمی تر و بعضی وقتاً مشکلات جانبیه.

جفت و جور وگردآوری : گروه سلامت پرداد /

.

منبع :